Profesyonel Makyaj

Profesyonel Makyaj Nasıl Yapılır?

Kadınlar için özel gün ve geceler oldukça önemli olup, en güzel görünümü elde etmek oldukça önemlidir. Bu günler için geliştirilen Profesyonel Makyaj işlemi, tamamen bu alanda profesyonel kişilerce uygulanmakta olup uygulanışıyla ön plana çıkmaktadır. Makyajı uygulayan kişi kadar malzemelerin de ayriyeten kaliteli olması gerekmektedir. Bu tür makyaj yapımında malzemeler fondöten, pudra ve bazdan oluştuğunu ifade edebiliriz. Makyaj yapımı öncesinde cildin kesinlikle temizlenmesi, pürüzsüz ve iyi bir görünüme sahip olması gerekmektedir. Aksi durumda uygulanan makyajın herhangi bir etki göstermesinin mümkün olmadığı ifade edilmekte.

makyaj

Makyaj uygulaması sırasında kullanılan maddelerin doğal olması görünümün değişmesine büyük oranda katkı sağlamaktadır. Profesyonel Makyaj sırasında özellikle kullanılacak farın doğal olmasına dikkat edilmelidir. Fondöten seçimi sırasında global alanda isim yapmış markaların ürünlerini kullanmak oldukça önemlidir. Fondöten uygulamasını fırça ile sürülmesi durumunda görünümde büyük değişikliklerin meydana geldiği görülmektedir. Rimelden önce takma kirpik takılması işleri büyük oranda hafifletmektedir. Bu gibi işlemleri bireysel olarak yapmakta güçlük çekenler için profesyonelce hizmet veren kuruluşların bulunduğunu hatırlatmak istiyoruz. Makyaj uygulanırken en dikkat edilmesi gereken nokta ruj sürme olduğunu belirtebiliriz. Rujdan önce dudak hatlarını belirli edecek şekilde kalem ile çizmek yine işleri kolaylaştırarak dolgun bir görünüm kazandığını söyleyebiliriz. Bu aşamalarda iken bazı özel tekniklerin uygulandığını söyleyebiliriz. Bu teknikler, görünümlerin eşsiz ve doğal bir görünüm kazanmalarına olanak sağlar.

profesyonel-makyaj

Adım Adım Profesyonel Makyaj Teknikleri

  • Makyaj uygulamasının ilk adımı kaşları düzeltmek, fazlalıklar alarak başlanmalıdır. Bu adım oldukça önemli olup görünümlerin en kilit noktasıdır.
  • Temizliği yapılmış cilde ikinci adım olarak fondöten uygulanmalıdır. Bu aşamada fondötenin yüz üzerinde iyi bir şekilde dağılması gerekmektedir.
  • Kalıcı makyajın üçüncü aşamasında ise; fırça yardımı ile fondöten üzerine fırça ile pudra uygulamak gerekmektedir.
  • Göz, makyaj işleminin en kilit noktalarından birisini oluşturmaktadır. Eyeliner, rimel ve far ile en ideal görünüm kazandırılmalıdır.
  • Makyajın son aşaması ve son adımını allık oluşturmaktadır. Cilt rengine en uygun allık rengi seçilerek ideal güzellik görünümü makyaj ile kazandırılır.
  • Yukarıda rujun nasıl uygulanması gerekildiğinden kısaca bahsetmeye çalıştık. Bu adımların uzman bir kişi tarafından uygulanması Profesyonel Makyaj adımlarını tamamlatmaktadır.
Randevu Al