Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon, istenmeyen tüy ve kıllardan kurtulmanın en kolay ve sağlıklı yolu olmakla birlikte hem kadın hem erkeklerde güvenle kullanılabilmektedir.

Lazer epilasyon Güvenirliği 1997 yılında Amerikan gıda ve ilaç dairesi FDA (Food and Drug Association) tarafından onaylanmıştır.

Lazer, tek dalga boyunda yoğunlaştırılmış ışık demektir. Belirli dalga boylarındaki lazer ışınları koyu renkli maddeler tarafından tutulmak suretiyle enerjilerini bu maddelere aktararak ısı enerjisine dönüşürler.

Lazer, Tıpta neredeyse 40 yıldır kullanılmakta olup, günümüze kadar ortaya çıkmış bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Lazer Epilasyonun Avantajları

– Kesin Çözümdür
– Doğru Teknik ile yapıldığında en sağlıklı yöntemdir
– Vucudun her bölümünde kullanılabilir
– Hastaların %80 i kesinlikle ağrı hissetmemekktedir, diğer bölümü ise çok az bir ağrıdan bahseder ama rahatsız edici olmadığını belirtir
– Kıl veya Tüylerin yeniden büyümesi neredeyse imkansızdır
– En Etkin ve Hızlı yöntemdir 4-5 saatte vucuddaki tüm istenmeyen kıllardan kurtulmak mümkün
– Cildinizi herangibir şekilde tahriş etmez, iz bırakmaz, yara yapmaz (kanserojen olduğu hiçbir zaman ıspatlanamamıştır.)
– Cide batan kıllarda ve kıl dönmelerinde en iyi tedavi yöntemidir.
– Cilt enfeksiyonu ve bulaşıcı hastalık riski yoktur.

Lazer Epilasyonun Dezavantaj ve Yan Etkileri

– Klinik yanıt her hastada aynı şekilde olmadığından görüşme yapılarak kıl yapısı değerlendirilmeden kesin bir başarı oranı verilememektedir
– Nüks oranları tam olarak bilinmemektedir, her hastada farklı nüks oranı söz konusudur.Tedaviye en iyi yanıt acık renkli ten,koyu renkli kıl profiline sahip kişilerde gerçekleşmekle birlikte nüks oranı hakkında önceden tahmin yapmak imkansızdır.
– Beyaz-gri,kızıl ve sarı renk kıllara genellikle etkinlik göstermez
– Bronzlaşmıs ciltlere lazer epilasyon yapılamaz, rengin açılmasını beklemek gereklidir.
– Tekniğine uygun ve işin uzmanı olmayan kişilerce yapılan lazer epilasyon tedavileri sırasında yanık, yara, deride renk değişiklikleri görülebilir. Bunların çoğu geçici yan etkiler olmakla birlikte kalıcı ve tıbbı tedavi gerektirecek kadar ciddi de olabilir.
– Gözlere zararlıdır, özel koruyucu gözlük takılması zorunludur.
– Elde tersine yeterli kanıt olmamasına karşın gebelerde kullanılması önerilmez,i
– Herpesli (uçuk hastalığı) bölgelerde, sedef hastalığı olanlarda, prekanseroz cilt lezyonu olanlarda, cilt enfeksiyonlarında lazer epilasyon yapılamaz.
– Lazer epilasyonun seans başına birim maliyeti yüksektir, toplam tedavi maliyeti düşünüldüğünde ise elektroliz epilasyondan daha pahalı değildir.

Soprano ICE Buz başlıklı lazer uygulaması nedir?

Demode olmuş lazer epilasyon cihazlarında ortaya çıkan yan etkileri ortadan kaldırmak için buz başlıklı lazer teknolojisi geliştirilmiş olup merkezimizde buz başlıklı lazer ünitesi kullanılmaktadır. Buz başlıklı lazer epilasyon uygulaması ile uygulama esnasında ve sonrasında ağrı hissedilmemektedir. Lazer epilasyon uygulamasından kaçan insanların neredeyse tamamı ağrı korkusundan ötürü uygulama yaptırmadığını varsayacak olursak artık böyle bir durumun sözkonusu olmadığı bilgisini onlarla paylaşmak isteriz.

epilasyon

Sıkça Sorulan Sorular

Lazer epilasyonda ağrı hisseder miyim?

Demode olmuş epilasyon cihazları ile yapılan uygulamalar hem uygulama esnasında hem uygulama sonrasında acı verirken merkezimizde kullanılan buz başlıklı epilasyon uygulamalarında acı hissedilmediği gibi cilt tahriş olmamaktadır.

Epilasyon fiyatları ne kadar?

Epilasyon fiyatları uygulamanın yapılacağı bölgeye ve kişinin tenine göre değişiklik göstermektedir. Epilasyon uygulaması ile ilgili fiyat bilgisi için bizleri arayabilir veya ziyaret edebilirsiniz.

Epilasyon kaç seans sürer?

Lazer epilasyon cilt ve kılların durumuna göre 3-5 seans sürebilmektedir. Seansların tamamlanması halinde itenmeyen kıllardan ve tüylerden ömür boyu kurtulmuş sayılırsınız.

Her bölgeye uygulanır mı?

Lazer epilasyon, istenmeyen kıl ve tüylerin bulunduğu her bölgeye rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Lazer epilasyon sağlıklı mı?

Günümüzde lazer teknolojisi hem tıp hem sanayi sektörünün her bölgesinde gönül rahatlığı ile kullanılmaktadır. İstenmeyen kıl ve tüylerden kurtulmak için uygulanan lazer epilasyon teknolojisi ise 40 yılı aşkın süredir uygulanmakta olup bugün’e kadar hiçbir zararı gözlemlenmemiştir.

profesyonel
Randevu Al